Základní kurz
pro poradkyně nošení

1. krok k získání certifikátu Die Trageschule®

Základní kurz je prvním stupněm na cestě k tomu, abyste se stala certifikovanou lektorkou Die Trageschule®.
Chcete být profíkem v nošení, umět rodičům dobře poradit s nošením? Pomoci jim najít pro ně ten správný šátek nebo nosítko, naučit je úvaz perfektně na míru dané mamince a dítěti? Už víte, že nošení je přirozené, že  miminkům i maminkám velmi prospívá a chcete své znalosti odborně rozšířit?
Pro vás je tento základní kurzu Die Trageschule®. Nemusíte mít předchozí zkušenosti s nošením. V kurzu si vyzkoušíte různé šátky a nosítka.  Jestli naopak už máte zkušenosti s vázáním, v tomto kurzu se naučíte další detaily úvazů. V každém případě se naučíte jedinečnou 3fázovou techniku naučení úvazů.
Správnou pozici miminka probereme detailně, takže ji budete umět vysvětlit rodičům efektivně. Naučíte se krok za krokem základní úvazy nejen sebe, ale hlavně budete je umět naučit i rodiče. Získáte odpovědi na otázky, které rodiče nejvíc pálí. Vyladíte komunikaci a průběh poradenství s rodiči.

Cílem základního kurzu je, že si vytvoříte vlastní nabídku kurzu nošení pro rodiče.

Jak kurz probíhá

V uvolněné atmosféře si zpracujete všechna témata,  která potřebujete pro první úspěšná poradenství po kurzu. Používáme různorodé metody tak, aby kurz byl pro vás podnětný a zároveň osvěžující.
Kurz probíhá buď naživo – 2,5 dne, zpravidla, od pátku podvečer do neděle odpoledne nebo online – 6 úterních setkání po 3 hodinách.

Cena

Cena 13 000 Kč, včetně obsáhlého materiálu, fotonávodů, krátkého šátku vel. 2 a šátku na výuku uzlů.

Kdo kurz povede

Vede Iva Gondeková

Více informací o Ivě na www.nosenivsatku.cz

• fyziologické a psychologické aspekty nošení
  • komunikace s rodiči
  • základy metodické práce
  • vlastní koncept poradenství s rodiči
  • uzly – ambulantní a posuvný
  • úvazy na bok a ring sling
  • úvazy na břicho, tkaný a elastický šátek (kříž s kapsou uvnitř, klokan)
  • úvazy na záda (batoh)
  • nastavení různých nosítek

S sebou

• manipulační panenku v kojenecké velikosti s hmotností cca 3300 g
    (na přání pro Vás profi panenku objednám, ozvěte se prosím!)
  • dlouhý šátek 4,6m
  • ring sling
  • nosítko vázací
  • nosítko sponkové

Přihlášení

Po vyplnění přihlašovacího formuláře u daného kurzu od nás obdržíte email s fakturou k zaplacení. Přijatou platbou máte rezervované místo v kurzu.

Pokud máte jakékoli dotazy, pište či volejte kdykoli na iva.gondekova@gmail.com, tel. 737143021.

Aktuální termíny

Vypsané termíny najdete zde.

Přítomnost dětí

Děti máme rádi a víme, že malé dítě nemůžete nechat dlouho samotné. Miminko může být při kurzu obohacením, ale také rizikem, že naruší jeho hladký průběh.
Proto není možné, aby kurz probíhal úplně bez pravidel.
Dítě si s sebou můžete vzít jen v případě, že budete mít zajištěnou péči druhou osobou. Kurzy jsou zpravidla v prostorách, kde je možnost hlídání v blízkém okolí, včetně procházek v pěkném prostředí.
Kojení dítěte v průběhu kurzu je možné, ale prosíme, aby osoba, která ho má na starosti, nenarušovala svým vstupem do místnosti průběh kurzu.
Zameškané učivo se nebude opakovat a je na zodpovědnosti účastnice si zameškanou látku obstarat samostatně. Pokud nebude narušen hladký průběh kurzu, může být miminko krátkodobě s mámou v seminární místnosti.
Tato pravidla byla vypracována v zájmu všech účastnic kurzu. Prosíme Vás, abyste tato pravidla respektovali. Doufáme, že najdete způsob, abyste vyhověli potřebám Vašeho dítěte a zároveň si kurz užili.